Toto je starší verze dokumentu!
Obsah
Vítejte na psychostátnicové wiki, moderní platformě pro společnou přípravu na psychologické státnice!
Odkazy na jednotlivé otázky vytvářejte až na příslušných stránkách, ať tady na homepage není moc bordel. Pro inspiraci použijte uspořádání z předmětu Psychologie práce a organizace, protože kvůli němu tato wiki primárně vznikla a bude používaná. Pište mi pokud chcete poradit jak tuto wiki používat, preferuji krátké zaškolení po Skype (noname.tm) - — Martin Malec 2013/11/20 13:46
Povinné předměty:
- Teorie a systémy v psychologii Jsem domluven na 27.11. 13:00 na konzultaci s Marešem! — Martin Malec 2013/11/20 15:55
Povinně volitelný předmět:
Restricted: Poskytovna
- Download naskenovaných aj. studijních textů
Z autorskoprávních důvodů přístup povolen na individuální žádost a jen pro studijní účely
Infokoutek
PDF se všemi zkušebními okruhy pro PS 2013
PDF se všemi zkušebními okruhy - PS 2013 (důležité: nové otázky do psychologie práce!)
Pískoviště pro bezpečné zkoušení funkcí této wiki
Pro malé děti tu máme Pískoviště, což znamená, že tam je dovoleno si v rámci wiki zkoušet cokoli aniž by to třeba způsobilo konec vesmíru. Anglicky tu existuje i detailní popis syntaxe této wiki.
Kontakt na správce wiki
Tuto wiki založil Martin „brozkeff“ Malec (email: brozkeff na gmailu, UČO 255983, skype: noname.tm, tel. 737740166). Na individuální žádost zpřístupním interní sekci s dokumenty pro studijní účely nebo po Skypu vysvětlím a ukážu tipy jak s wiki pracovat efektivněji.
Popis tohoto projektu
Psychostátnicová wiki je kolaborativně vznikající online učebnice na státnice z psychologie na FSS MU.
V čem je wiki lepší než obyčejné výpisky rukou nebo ve Wordu?
- Na wiki lze používat odkazy a propojovat články (např. otázky k jednotlivým předmětům) a jejich podkapitoly mezi sebou. Ušetří se tím zbytečné duplikování toho co už někde je.
- Změny jsou okamžitě online a lze sledovat co kdo upravil. Opravená verze dokumentu je okamžitě online dostupná všem, nikde se nepovalují zastaralé wordovské soubory plné chyb (pokud si je nevytvoříte z wiki sami).
Bezpečnost zde uložených dat
Wiki běží na open source systému, který se jmenuje „Dokuwiki“. Jednotlivé stránky s texty stejně jako případné obrázkové přílohy a jiné dokumenty se ukládají jako obyčejné soubory, tedy nikoli do SQL či jiné databáze.
Přístupová hesla uživatelů jsou uložena jako „osolený hash“, pro laika to znamená, že se z takového kódu nedá zjistit původní heslo i kdyby seznam uživatelů a hashe někdo odcizil. (Porovnejte např. s přístupem vám všem známého Nakladatelství Portál.)
Wiki provozuji na virtuálním linuxovém serveru, který už spravuji pro jiné brněnské sdružení jehož jsem členem. Technicky server zajistilo občanské sdružení vpsfree, které každý den celý virtuální server zálohuje. Navíc k tomu běží na serveru skript, který dvakrát za hodinu nahraje poslední verzi wiki na můj osobní server pomocí programu rsync.
Dokuwiki archivuje i všechny dřívější verze všech stránek, stejně jako to dělá Wikipedie. Pokud by někdo něco důležitého z nějaké stránky smazal, vždycky se dá obnovit některá předchozí správná verze. — Martin Malec 2013/11/20 15:57