Psychostátnicová wiki

Společná příprava na SZZ na KPsy FSS MU

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


prace:prehled_ukolu

Toto je starší verze dokumentu!


Přehled úkolů

  1. Základní aspekty psychologie práce a organizace
    • U tohoto tématu představí student/-ka metaanalýzu z oblasti psychologie práce a organizace. Bude schopen/-na zdůvodnit, proč je téma studie pro psychologii práce a organizace důležité, proč se jedná o jedno z aktuálně řešených témat a vysvětlí přínos poznatků získaných ze studie pro praxi.
  2. Východiska výběru pracovníků
    • U tohoto tématu představí student/-ka odbornou empirickou studii na téma prediktivní validity některého z konstruktů využívaných při výběru zaměstnanců. Bude schopen/-na do hloubky uvažovat o příčinách naměřené prediktivní validity a možnostech aplikace výsledků do praxe výběru pracovníků.
  3. Analýza pracovní pozice
    • U tohoto tématu představí student/-ka odbornou empirickou studii na téma efektivity některého typu analýzy pracovní pozice. Bude schopen/-na do hloubky uvažovat o příčinách zjištěné efektivity a možnostech aplikace výsledků do praxe v oblasti analýzy pracovní pozice.
  4. Výběrový rozhovor
    • U tohoto tématu student/-ka představí odbornou empirickou studii na téma zkreslení při

posuzování charakteristik uchazeče na základě výběrového rozhovoru. Bude umět do hloubky uvažovat o způsobech, jak zkreslení předejít či jej minimalizovat.

  1. Metoda assessment centra
    • U tohoto tématu student/-ka představí odbornou empirickou studii na téma přesnosti měření a/nebo shody mezi posuzovateli v assessment centru. Bude umět do hloubky uvažovat o opatřeních vedoucích ke zvýšení přesnosti v posuzování chování účastníků.
  2. Výkonové a osobnostní testy
    • U tohoto tématu student/-ka představí odbornou empirickou studii zjišťující prediktivní validitu vybraného výkonového testu nebo osobnostního dotazníku při predikování pracovní výkonnosti. Bude umět do hloubky uvažovat nad příčinami zjištěné souvislosti mezi výsledkem v daném testu/dotazníku a mezi skutečnou pracovní výkonností.
  3. Hodnocení pracovní výkonnosti a její změna
    • U toho to tématu představí student/-ka odbornou empirickou studii na téma efektivity některého postupu zvyšování pracovní výkonnosti. Bude schopen/-na do hloubky uvažovat o příčinách zjištěné efektivity a možnostech aplikace výsledků do praxe v oblasti zvyšování výkonnosti pracovníků.
  4. Motivace a odměňování pracovníků
    • U tohoto tématu představí student/-ka odbornou empirickou studii vycházející z některé z motivačních teorií. Bude schopen/-na podrobně vysvětlit princip zvolené motivační teorie. Navrhne, jak by bylo možné do výzkumného designu zahrnout také předpoklady vycházející z dalších motivačních teorií.
  5. Východiska rozvoje pracovníků
    • U toho to tématu student/-ka představí odbornou empirickou studii zabývající se činiteli, které posilují či tlumí přenos učení do pracovního procesu. Bude umět do hloubky uvažovat nad vlivem zkoumaných faktorů z psychologického hlediska.
  6. Metody rozvoje pracovníků
    • U toho to tématu student/ka představí odbornou empirickou studii zabývající se účinky vybrané metody rozvoje pracovníků na jejich pracovní chování či výkon. Bude umět do hloubky uvažovat o zjištěném vztahu mezi rozvojovou aktivitou a pracovním chováním.
  7. Týmy a budování týmů
  8. Postoje a chování lidí v organizaci
  9. Plánování a řízení kariéry
  10. Organizační kultura a její změna
  11. Pracovní stres
  12. Leadership
prace/prehled_ukolu.1389136329.txt.gz · Poslední úprava: 2014/01/08 00:12 autor: Martin Malec